حقایقی در مورد نوشابه انرژی زا

حقایقی در مورد نوشابه انرژی زا

حقایقی در مورد نوشابه انرژی زا

1403/04/05
آیا نوشیدنی های انرژی زا می توانند به افراد کمک کنند تا عمر طولانی تری داشته باشند؟ در این مطلب ضمن بررسی نوشابه های انرژی زا به این پرسش پاسخ خواهیم داد.
اشتراگ گذاری

آیا نوشیدنی های انرژی زا می توانند به افراد کمک کنند تا عمر طولانی تری داشته باشند؟ در این مطلب ضمن بررسی نوشابه های انرژی زا به این پرسش پاسخ خواهیم داد.

نوشابه های انرژی زا یکی از نوشیدنی های پرطرفدار مردم جهان بویژه در بین جوانان است. اصطلاح نوشیدنی انرژی زا نامی شناخته شده و جهانی برای یک دسته از نوشیدنی های غیر الکلی است. این نوشابه ها در فرمول های مختلف موجود هستند و در طیف گسترده‌ای از طعم‌ها هم در انواع شکر و هم بدون شکر ارائه می‌شوند تا مصرف کنندگان بتوانند طعمی را که برای آنها مناسب است انتخاب کنند.

بدون شک کمتر ایرانی‌ای است که نام شرکت زمزم را نشنیده باشد! شرکت زمزم ایران در سال ۱۳۳۴ هجری شمسی تأسیس شده تا این شرکت، نخستین شرکت تولید نوشابه گازدار در ایران باشد. زمزم برای اولین بار در تهران فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون با ۷ دهه فعالیت و قدمت تولید در ایران، گام های خود را در صادرات منطقه‌ای مستحکم می‌کند.

زمزم ایران در ابتدا فعالیت خود را با یک خط تولید آغاز کرد ولی هم اکنون ۱۳ شرکت در شهرهای مختلف ایران دارد که محصولات مختلف را تحت لیسانس زمزم تولید می‌کنند. توسعه محصولات زمزم در سال‌های اخیر، گسترش قابل توجهی داشته و هم اکنون زمزم با ارائه بیش از ۱۰۰ نوع محصول مختلف و متنوع، حضور موثری در سطح ملی و منطقه‌ای داشته است.

تولیدات با طعم‌ها، اندازه ها و بسته‌بندی‌های متفاوت و جذاب، این شرکت را در ایران به عنوان یک الگوی توانا در صنعت آشامیدنی معرفی کرده است. زمزم در حال حاضر نشان ایرانی و ملی  است که با صادرات فرامرزی نام خود را در کنار خاویار و فرش ایرانی، به عنوان محصولی تمام ایرانی معرفی کرده است. اما یکی از محصولات محبوب وپرطرفدار شرکت زمزم ایران، نوشابه انرژی زا زمزم است که توانسته مورد پسند ذائقه مصرف کنندگان ایرانی قرار بگیرد.

آیا نوشیدنی های انرژی زا می توانند به افراد کمک کنند تا عمر طولانی تری داشته باشند؟

چرا تائورین در نوشیدنی های انرژی زا استفاده می شود؟ یک مطالعه در سال 2018 در مورد تائورین به عنوان یک عامل درمانی، بسیاری از عملکردهای آن را به عنوان دلیلی برای استفاده در نوشیدنی های انرژی زا، مکمل ها و شیر خشک نوزادان ذکر کرد.

محقق این بررسی ها می گوید: «تائورین گیرنده های انتقال دهنده عصبی را سرکوب می کند که می تواند به ایجاد یک اثر آرام بخش کمک کند. وقتی می خواهید یک نوشیدنی انرژی زا بنوشید که دارای کافئین و احتمالاً مقدار فوق درمانی ویتامین B باشد، عالی است.»

ارسال نظر

چه بنوشیم؟

چه بنوشیم؟

نوشیدنی‌های فصل گرما برای رفع عطش و خستگی بسیار مصرف می‌شوند اما آیا در واقع نوشیدنی که شما میل می‌‌کنید مفید است و یا اینکه برخلاف آنچه شما می‌خواهید در بدنتان عمل می‌کند؟ در روزهای گرم با بهره‌مندی بیشتر از سایه، تغذیه سالم و رفع عطش منظم، خودتان را از ضعف و خستگی زیاد حفظ کنید. اما توجه داشته باشید که هر نوشیدنی در هوای گرم مناسب نیست.
مشاهده
05/آذر/1399
سلامتی هدیه زمزم

سلامتی هدیه زمزم

ماءالشعير استار نوشابه‌اي طبيعي تهيه شده از عصاره مالت، رازک و آب گازدار است که در دو نوع ساده وطعم‌دار (سيب، ليمو، استوايي، انار، آناناس، هلو) موجود است؛ ازمرغوب‌ترين مالت جو تهيه و با مدرن‌ترين تجهيزات توليد و بسته‌بندي مي‌شود. در توليد اين محصول از هيچ نگهدارنده‌اي استفاده نشده است.
مشاهده
05/آذر/1399
خواص فوق العاده ماءالشعیر (آبجوبدون الکل)

خواص فوق العاده ماءالشعیر (آبجوبدون الکل)

خواص فوق العاده ماءالشعیر (آبجوبدون الکل) این واضح است که مصرف موادغذایی سالم در سلامت جسمی هر فردی تاثیر دارد؛ از جمله بعضی غذاها بر سلامت بافت مو تاثیر دارند، مثلا غذاهای حاوی پروتئین زیاد، کربوهیدرات و چربی کم. یکی از غذاهای مهم برای داشتن موهای زیبا مواد حاوی اسیدهای چرب است که خصوصا در روغن کانولا، ماهی و سویا دیده می‌شود. وجود اسید چرب امگا3 در مواد غذایی به دلیل خاصیت ضدالتهابی می‌تواند نقش موثری در سلامت مو داشته باشد....
مشاهده
05/آذر/1399
در سفر آب بنوشید

در سفر آب بنوشید

تعطيلات، فرصت خوبي براي فراغت، تفريح و البته سفر است. براي سپري کردن يک سفر خوب، جدا از برنامه‌ريزي‌هاي لازم، مراقبت از سلامتي نيز اهميت زيادي دارد چرا که حتي يک بيماري ساده ممکن است برنامه سفر و تعطيلات را به هم بزند يکي از روش‌هاي پيشگيري از بيماري و حفظ سلامتي، کنترل چرخه آب در بدن و مصرف درست مايعات خواهد بود. رعايت اين مسئله به‌خصوص براي افرادي که در سفر به سر مي‌برند، از اهميت ويژه‌اي برخوردار است؛ چرا که کليه‌ها براي دفع سموم بدن و پاک کردن مجاري ادرار در روز به آب کافي نياز دارند و از طرف ديگر، خوردن و نوشيدن موادغذايي مختلف طي سفر، احتمال ابتلا به بيماري‌ها را افزايش مي‌دهد.
مشاهده
05/آذر/1399