اطلاعیه

به اطلاع همراهان عزیز زمزم می رساند، اخبار و اطلاعیه های شرکت زمزم ایران صرفا از طریق درگاه های اطلاع رسانی رسمی این شرکت در فضای مجازی شامل: سایت زمزم به نشانی : ZamZam.ir /صفحه اینستاگرام به نشانی: ZamZam_iran و یا رسانه های ملی کشور اعلام می شود.

نوشیدنی ایرانی که مورد اقبال عمومی قزاقزستانی‌ها قرار گرفت!/ غول نوشابه سازی ایران در قزاقستان

نوشابه گازدار انار که محصولی جدید از برند نام آشنای ایرانی زمزم است با عطر و طعمی کم‌نظیر با اقبال عمومی مردم قزاقستان مواجه شده است. به گزارش اقتصاد انلاین، زمزم یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نوشابه در ایران است که در سال ۱۳۳۴ تاسیس شد؛ این شرکت در دهه‌هایی که در کشور فعالیت داشت، با مشکلات و چالشهای بسیاری دست و پنجه نرم کرد؛ اما در نهایت توانست در سبد محصولات غذایی ایرانیان جای باز کند و به رقیبی جدی برای پپسی و کوکاکولا در کشور تبدیل شود. این شرکت به‌رغم این فراز و فرودها به جایی رسید که سهم اصلی تولید نوشابه را در دهه ۷۰ در ایران داشت و به بیش از ۵۰ کشور دنیا نیز محصول خود را صادر می‌کرد. حالا زم زم قصد دارد فعالیت‌های خود در زمینه تولید فراسرزمینی و صادرات را گسترش دهد و نقشی اساسی‌تر در سبد محصولات دیگر کشورها نیز داشته باشد. پیرو سیاست‌های کلان کشور در زمینه اولویت تعامل با همسایگان، شرکت زمزم ایران تلاش داشته است همکاری‌های دوجانبه‌ای را در جهت فروش محصولات نوشیدنی حلال و تولید فراسرزمینی این محصولات بعمل آورد. در همین راستا در یکسال اخیر صادرات انواع نوشابه‌های گازدار بخصوص نوشابه گازدار انار به مقصد قزاقستان رشد بسزایی داشته است. نوشابه گازدار انار که محصولی جدید از برند نام آشنای ایرانی زمزم است با عطر و طعمی کم‌نظیر با اقبال عمومی مردم قزاقستان مواجه شده است. زمزم اعلام کرده است که در برنامه‌های آتی به دنبال تولید فراسرزمینی و تکمیل سبد محصولات خود در کشور قزاقستان است. البته استقبال از زمزم در کشورهای خارجی پیشتر نیز صورت گرفته است: برای مثال روزنامه «اونیره» ارگان شورای اسقفی کاتولیک ایتالیا با اشاره به عرضه گسترده نوشابه‌های شرکت ایرانی «زمزم» در خاورمیانه و اروپا نوشت: زمزم پیشگام رقابت با نوشابه‌های آمریکایی است و هرچند زمزم از سال ۱۹۵۴ با هدف رقابت با نوشابه‌های آمریکایی فعالیت خود را آغاز کرد و با پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹، این چالش شکلی گسترده یافت. افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و حذف نشانه‌های آمریکایی از ایران، تولیدات زمزم به نماد نوشابه ملی تبدیل شد و اکنون با فروش سالانه ۱۶۲ میلیون دلار به یک قدرت در بازار خاورمیانه تبدیل شده است. به نوشته اونیره، نوشابه‌های شرکت زمزم که تولید سالانه آن به ۲.۵ میلیارد بطری می‌رسد در کشور دانمارک نیز عرضه می‌شود.

زمزم ۶۸ ساله شد/ همزمان با شب یلدا جشن شصت و هشتمین سالگرد تأسیس شرکت زمزم با حضور مدیرعامل و کارکنان این مجموعه برگزار شد.

همزمان با شب یلدا جشن شصت و هشتمین سالگرد تأسیس شرکت زمزم با حضور مدیرعامل و کارکنان این مجموعه برگزار شد. علی جمشیدی مدیرعامل شرکت زمزم در این مراسم با تبریک سالگرد تآسیس شرکت و بلندترین شب سال اظهار کرد: به لطف خدا و تلاش روزافزون همه همکاران در سراسر کشور مجموعه زمزم روزهای اوج خود را پشت سر می‌گذارد و شرایط بسیار مساعدی دارد. وی با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد رشد ریالی نسبت به ۹ ماه مشابه سال گذشته داشته‌ایم، گفت: باید توجه داشت با در نظر گرفتن تورم، اثر رشد عملکردی در ریال ورودی به شرکت چقدر موثر بوده است. زمزم مدیرعامل زمزم با اشاره به اینکه در تولید نسبت به لیتر ۱۸ درصد جلو هستیم، ادامه داد: این عدد در بعضی محصولات حتی تا ۷۰ درصد هم می‌رسد. جمشیدی با اعلام اینکه عملکرد شرکت تصاعدی و با میانگین ۶۰-۷۰ درصد نسبت به دو سال گذشته سال مالی خود را به پایان می‌رساند، اضافه کرد: در حالی که تصور می‌کردیم با وجود همه مشکلات نتوانیم رشد لازم را داشته باشیم ولی با تلاش مجموعه همکاران زمزم این موفقیت رقم خورد. وی در پایان با اشاره به سفرهای متعدد استانی و سرکشی از شعبات زمزم ادامه داشتن این روند روبه‌رشد را در تعطیلی پشت میزنشینی همه همکاران و کف میدان بودن با تلاش مضاعف دانست و یادآور شد: امیدوارم رشد ۲۰ تا ۳۰ درصدی سال آینده داشته باشیم و یک روز هیچ مراکز استانی بدون شعبه زمزم نباشد. محمد قربانی اقدم مشاور مدیرعامل نیز در این آیین با اشاره به اوضاع نامناسب چند سال اخیر شرکت و عدم اعتماد به آن گفت: با تغییرات به وجود آمده و همت مدیران ارشد و اعتماد به جوانان گذشت زمان نشان داد واقعا اگر تصمیم به انجام کاری گرفته شود با همت و پشتکار به نتیجه می‌رسد و به این ترتیب رشد صعودی عجیبی شامل زمزم شد. زمزم "وی با اشاره به رشد دو برابری تولید در چند سال اخیر خاطرنشان کرد" : در ۵ سال اخیر به نقطه مناسب و اوج خوبی رسیدیم و باید با همدلی و تلاش بیشتر وضعیت موجود حفظ و برای ارتقای آن تلاش شود.

آغاز فرایند تولید فراسرزمینی محصولات شرکت زمزم ایران در عمان

علی جمشیدی مدیرعامل شرکت زمزم ایران در گفتگویی با توجه به آغاز به کار پنجمین نمایشگاه توانمندی های صادرات گفت: گروه زمزم ایران از قدیمی ترین تولید کنندگان نوشیدنی در کشوراست و در سالهای گذشته فعالیتهای تجاری مختلفی در داخل و خارج کشور داشته است. اتفاقات جدیدی که در چند سال اخیر صورت گرفته است این است که در 3 سال گذشته افزایش چندبرابری نرخ رشد و تولید را از آن خود کرده است و در پرتو این افزایش تولید پیرو دستورات مقام معظم رهبری تلاش کرده ایم که تولید داخلی و بومی را در کشورهای منطقه و سایر کشورها گسترش داده و بازارهای جدید صادراتی را ایجاد نماییم. وی در ادامه با اشاره به آغاز تولید فراسرزمینی محصولات شرکت زمزم ایران در عمان خاطرنشان کرد: در اولین روز از نمایشگاه توانمندی های صادرات توفیقی حاصل شد و یک اتفاق مهم رخ داد و شرکت زمزم ایران توانست با نمایندگانی از کشور عمان توافقنامه و تفاهم جدید همکاری را با حضور قیس بن محمدعلی الیوسف وزیر بازرگانی و تجارت عمان امضا کند و این توافق به جهت تولید فراسرزمینی شرکت زمزم ایران صورت گرفته است و ان شاالله مراحل عملیاتی آن طی ماههای آینده به سرعت اجرا خواهد شد. مدیرعامل شرکت زمزم ایران عنوان کرد: با رقم خوردن چنین اتفاقاتی شرکت زمزم ایران در تلاش است مسیر جدیدی را در این عرصه در منطقه بوجود بیاورد تا شاهد رشد و گسترش این بازار بومی در کشورهای مختلف باشیم. جمشیدی در پایان گفت: لازم به ذکر است که این تولید فراسرزمینی امکان صادرات آسان‌تر را برای شرکت زمزم ایران فراهم خواهد کرد و این اتفاق موجب رقم زدن فصل جدیدی در این حوزه است که در روز اول این نمایشگاه حاصل شد و البته در همین راستا توافق های همکاری دیگری هم طی روزهای آینده در این نمایشگاه جهت توسعه صادرات و فعال شدن بازارهای منطقه صورت خواهد گرفت.

زمزم در نمایشگاه کتاب تهران

به گزارش روابط عمومی شرکت زمزم ایران، زمزم با تامین 60 یخچال و حدود یک میلیون و نیم بطری آب معدنی و نوشیدنی گازدار با تخفیف ویژه به استقبال بازدیدکنندگان سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رفت. سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب از ۲۰ اردیبهشت ماه در مصلای امام (ره) تهران آغاز به کار کرد و به مدت 10 روز تا 30 اردیبهشت ماه ادامه داشت. نزدیک به ۱۰۰ ناشر خارجی، ۲۲۰ کتابفروش و ۲۷۰۰ ناشر داخلی شامل ناشران عمومی، دانشگاهی، آموزشی، کودک و نوجوان، دیجیتال در بخش حضوری و مجازی سی و چهارمین نمایشگاه کتاب فعال بودند.

جدیدترین وبلاگ ها

1399/09/08

قبل از اینکه فاش شود کاری کنید

رمز عبور یا همان پسورد شما، کلیدی است که برای دسترسی به اطلاعات شخصی خود در کامپیوتر و حساب های آنلاین ذخیره کرده اید. اگر تبهکاران و یا دیگر افراد خرابکار این رمز را سرقت کنند، می توانند از آن برای دسترسی به اطلاعات شما و دستکاری آن و نیز اخاذی استفاده نمایند و یا تحت نام شما دست به عملیات آنلاین بزنند. در بسیاری از موارد، شما زمــانی متوجه این حملات می شوید که دیگر خیلی دیر شده است.
1399/09/08

روزه به زندگی معنا می دهد

بی‌شک، یکی از برکت‌های اجتماعی روزه، بیداری عواطف انسانی است. انسان به کمک روزه، درمی‌یابد که بر فقیران و گرسنگان چه می‌گذرد. در واقع، روزه دار با تحمل گرسنگی و تشنگی با درد نیازمندان و مستمندان آشنا می‌شود و عواطف و احساسات انسانی، او را به کمک به فقیران تشویق می‌کند.
1399/09/08

جانم را بگیر؛ نوشابه ام را نه!

وی ادامه می‌دهد: «یکی از روزهای خرداد سال۸۶ بود. آن شب، مثل همه شب‌ها به خواب رفتم و نیمه‌های شب بیدار شدم. حس عجیبی داشتم. احساس می‌کردم چیزی مثل مو داخل دهانم است. حس می‌کردم که سر این مو داخل دهانم است و انتهایش داخل معده‌ام. هر کاری می‌کردم این مو را خارج کنم امکان‌پذیر نبود. مو مثل یک سیم بکسل داخل گلویم قرار داشت و حس خفگی به من دست داده بود. آنقدر محکم و سفت بود که نمی‌دانستم چه‌کار باید انجام دهم. نمی‌توانم آن را واقعا توصیف کنم اما حسش دیوانه‌کننده بود. فردای آن روز، راهی دکتر شدم. به سراغ هر دکتری که فکرش را بکنید رفتم. اما هیچ کدام نتوانستند کاری انجام دهند. رفتم تا اینکه یک متخصص کلیه و خون گفت بهتر است پیش روانپزشک بروی و دکتری را به من معرفی کرد.»
1399/09/08

پپسی کولا، نوشابه داروخانه ای

کالیب داروساز جوانی بود که در کارولینای شمالی به تحصیل علم داروسازی می پرداخت و به همین دلیل با مواد شیمیایی و گیاهی و خواص آنها آشنایی زیادی داشت.چند سال بعد از فارغ التحصیلی، داروساز جوان، داروخانه ای در نیوبرن کارولینا تاسیس کرده و روزهایش را در آنجا می گذراند تا اینکه تصمیم گرفت برای گسترش کارش و داشتن مشتریان بیشتر، داروخانه اش را به یک پاتوق تبدیل کرده و کاری کند که مشتریان بیشتری به آنجا سر بزنند.براد آرزویـش را با اختراع و تولیــد نوشیدنی مخصوص غیرالکی جامه عمل پوشاند و نوشیدنی را اختراع کرد که بعدها به یکی از محبوب ترین نوشیدنی های دنیا تبدیل شد.
1399/09/08

شربت خانه ها؛ میعادگاه هنرمندان

محفل شربت خانه ها در ایران از سابقه طولانی برخوردار است. این بناها عموماً در مکانی احداث می شدند که جمعیت زیادی در آن رفت و آمد داشت. برای نمونه می توان به شربت خانه هایی در راستــه بازارهــا ( بازار قیصریــه اصفهان)، باغ ها ( باغ امیر طبس) ، خانقاه ها ( خانقاه سید واقف نطنـــز) ، ارامگاه هــا ( آرامگـــاه شیخ صفی الدین در اردبیل ) ، تکایا ( تکیه ملاباشی تبریز)، حسینیه ها (حسینیــه امینی هــای قـزوین) و آب انبــارها (آب انبار جهرم) اشاره کرد. در بررسی شربت خانه های موجود می توان آن ها را ازنظر عملکرد به دو دسته حکومتی و مردمی دسته بندی کرد:
1399/09/08

مذاکره موفق

به همان اندازه که رعایت نکات مثبت، حساب شده و امیدوار کننده در مذاکرات تجاری می تواند موثر و مفید باشد، بیان برخی از حرف ها و عادات بد نیز تاثیر عکس خواهد داشت و ممکن است مذاکره را به شکست بکشاند. اگر می خواهید پس از یک گفت وگوی تجاری به موفقیت دست یابید از بیان حرف ها و انجام حرکات بی مورد خودداری کنید.
1399/09/08

وقتی زمزم مجبور به تبلیغ شد

تبلیغات زمزم در دهه 60 تقریبا نزدیک به صفر بود . چون نیازی به تبلیغات نداشت . انحصاری بودن بازار و جنگ باعث شده بود زمزم برای مشتریان خود سقف تعیین کند . اما با روی کار آمدن شرکت های جدید زمزم مجبور به تبلیغ شد .
1399/09/08

هشدار! چرا دسترسی به شبکه های اجتماعی باید محدود شود

امروزه بسیاری از سازمان های بزرگ و کوچک به منظور انجام تحقیقات، بازاریابی، اطلاع رسانی و سنجش موقعیت خودشان از شبکه های اجتماعی پربازدید استفاده می کنند؛ اما متأسفانه بسیاری از آن ها گویا توجهی به مشکلات امنیتی و خطرات ناشی از دسترسی مداوم و کنترل نشده به شبکه های اجتماعی ندارند.برخی از خطرات این شبکه ها برای سازمان ها و کارمندان آن ها:
1399/09/08

باید و نبایدهای نگارش چک

تاریخ و مبلغ چک را حتما ، هم به حروف و هم به عدد بنویسید . روی مبلغ عددی و حروفی را با چسب شیشه ای پوشانده و با ناخن روی آن را خط بیاندازید تا در صورت برداشتن چسب ، جوهر را از روی چک جدا کند .
1399/09/08

کوکاکولا رویای شیمیدان آتلانتایی

کوکاکولا رویای شیمیدان آتلانتایی نوشابه ها اولین بار با کوکاکولا و پپسی کولا در دنیا به شهرت رسیدند و بعد دستور جادویی ساخت این نوشیدنی به تمام دنیا درز کرد و مارک ها و برندهای مختلفی از این نوشیدنی ها تولید شدند.کوکاکولا یکی دیگر از نوشیدنی های غیرالکلی است که در حال حاضر در بیش از 200 کشور جهان به فروش می رسد.این نوشیدنی در آغاز چیزی جز ترکیبی از عصاره کوکائین، عصاره کافئین و آب گازدار نبود و به خاطر مواد تشکیل دهنده اش از همان ابتدا کوکاکولا نام گرفت.